8.21, 9.21 ja 10.21 on violett-tuhk värvitoonid. Tulemuseks on külm tuhkblond, beež või naturaalne toon, kui juuksed on eriti kollakad. Pärliblondid hästi sobivad kollase alatooni neutraliseerimiseks.
NB! püsivärvid helendavad esiteks naturaalset pigmenti. Juhul, kui Sinu juuksed on värvitud tumedam kui 7.0-8.0, siis värvitud juuste helendamine pole värviga võimalik. Kasuta blondeerimispulbrit või spetsiaalset emulsiooni, selleks et juukseid ette valmistada järgnevateks heledamate toonidega värvimiseks juuksevärviga.

Kuidas valida vesinikku?

Sina soovid juukseid 9.21 või 10.21 värviga värvida. Kui Sa värvid ainult väljakasvu:

 • Kui Sinu naturaalne juuste toon (väljakasv) on 5.0, siis juuste helendamiseks kasuta Energy Sarja värve ja 12% vesinikku.
 • Kui naturaalne toon on 6 tumedusastmega ja Sulle meeldib toon 9.21, siis kasuta 12% vesinikku (kui juuksed on väga õhukesed ja võtavad värvi hästi külge, siis sobib ka 9%). NB! Et lõpptulemus oleks külmem, soovitame kokku segada 2/3 osa 8.1 + 1/3 osa 10.21 (naturaalne 6 TA sisaldab palju oranžikaid pigmente ning puhas 9.21 või 10.21 võib seda natukene intesiivistada ja väljakasv muutub pigem karamelliks, mitte tuhkblondiks).
 • Kui naturaalne toon on 7 tumedusastmega ja Sulle meeldib toon 9.21, siis kasuta 9% vesinikku (kui juuksed on väga õhukesed ja võtavad värvi hästi külge, siis sobib ka 6%). NB! Et lõpptulemus oleks külmem, soovitame kokku segada 1/2 osa 8.1 + 1/2 osa 10.21 (naturaalne 7 TA sisaldab palju oranžikaid pigmente ning puhas 9.21 või 10.21 võib seda natukene intesiivistada ja väljakasv muutub pigem karamelliks, mitte tuhkblondiks).
 • Kui naturaalne toon on 6-7 tumedusastmega ja Sulle meeldib toon 10.21, siis kasuta 12% vesinikku (kui juuksed on väga õhukesed ja võtavad värvi hästi külge, siis sobib ka 9%). Juhul, kui juuksed on õhukese karva ja võtavad värvi hästi külge, siis saad ka 9% vesinikuga värvida. NB! Külmema tulemuse saavutamiseks soovitame kokku segada: 8.1 + 000 + 10.21.
 • Kui juuksed on 8.0 ja heledam, siis sobib 6% vesinik.
 • Juuste tumedusastmed: link
 • Kui Sa ei ole kindel, mis värvi/vesinikku valida, kirjuta meile: info@arangur.ee
Ülejäänud (juba värvitud/blondeeritud juuste toonimiseks) soovitame:
 • Värvige väljakasvu nagu tavaliselt ja peale mõjuaja lõppemist lisage värvitud osale pisut vett, masseerige värv vahule ja kandke see värvivaht ülejäänud juustele. Mõjuaeg: 5-15 min, sõltuvalt valitud vesinikust ja/või juuste alatoonist (mida kangem vesinik, seda lühim mõjuaeg; mida kollakamad juuksed, seda pikkem mõjuaeg). See võimaldab juukseid toonida. Hästi sobib, kui juuksed on helekollased.
  Me ei soovita iga kord värvida juukseid täispikkuses 9% või 12% vesinikuga.
 • Kui juustes on palju kollakaid pigmente siis, soovitame osta 2 erinevat vesinikku (väljakasvu ja ülejäänud juuste värvimiseks). Kui soovid juuste tooni helendada, siis sobib 6% vesinik, kui aga soovid lihtsalt toonida, siis sega värvi 3% vesinikuga.

Mõned nipid

 • Kui kollane toon jääb isegi pärast juuksevärvimist, siis võib olla on vaja lisada violetset mixtooni.
 • Ära kasuta pärlikarva toone, kui soovid tumedamaks värvida (kui Sinu hetke toon on 10.0-11.0).
 • Kui juuksed võtavad värvi hästi külge ja/või värvipealekandmiseks kulub rohkem, kui 20 min, siis oleks mõistlikum mõjuaega lühendada. Kui 30 min on läbi, siis kontrollige visuaalselt (iga 3-5 min tagant), kuidas värv juustele mõjub. Kui juuksed on muutunud väga tumedamaks, siis loputage värvi maha. Arvestage ka sellega, et külmad toonid alati tunduvad tumedamad.
 • Võib juhtuda nii, et juuksed saavad hallika/lillaka alatooni (näiteks, kui mõjuaeg oli pikem/juuksed on lumevalged/juuksed on väga poorsed ja valgeks blondeeritud). Kui see juhtus, siis soovitame: kanda tõhusalt niisutavat/taastavat  maski 1 tunniks kohe pärast värvi maha pesemist veega ja šampooniga; järgmisel päeval pesta juukseid sügavalt puhastava šampooniga (2-3 korda), kuivatada rätikuga ja kanda juustele keefir (mida kõrgem rasuse % on, seda parem). Pange kilemüts pähe ja mässige rätik ümber pea. Mõjuaeg 1-3 tundi. Loputage veega.
  Tavaliselt külm hallikas alatoon kulub varsti maha ja peale 2-4 pesukorda Te saate tulemuseks ilusat helebeežikat tooni.
 • Külma tooni säilitamiseks soovitame kasutada toonivaid maske/palsameid ja šampoone. Toonivate toodete valik: siin

Mõnede ilublogijate arvamused:

Mõned pildid:
Värvisegu: 10.21 + 9% vesinik. Suurem pilt: link
Järgmine värvisegu: 9.21 + 9%
Comments: 0

No comments

Leave a Reply

Your email address cannot be published. Required fields are marked*