Juuste värvimise ABC
 
2. Värvi pealekandmine (video)
 

Pakkumised ilusalongidele

Hea meelega tutvume Sind Yellow juuksehooldus kosmeetikaga. On võimalik teha presentatsiooni nii Sinu ilusalongis, kui ka meie kontoris, kuhu oled alati teretulnud! Aromaatne kohv või tee on garanteeritud kõikidele uutele ja vanadele klientidele ;)

Siit saad lähemalt Alfaparf Yellow Color värvidest ja blondeerimispulbrist lugeda (koostis, värvikaart jms): http://arangur.ee/sooduspakkumised-ja-info-ilusalongidele

 
VÄRVISEGU
 
Pane kindad kätte. Pigista tuubist värv plastmass kaussi ja lisa vastav kogus vesinikemulsiooni. Sega suhtes 1:1.5 või 1:2, kui tegu on Energy sarjaga (11.00, 11.11, 11.20 ja 11.30 superblondid). Esimene number näitab värvi kogust ja teine number näitab vesinikemulsiooni kogust.
 
NÄIDE. Segamine suhtes 1:1.5 tähendab, et ühe tuubi (100 ml) ALFAPARF Yellow Color  püsivärvi on vajalik segada 150 ml peroksiidiga. Näiteks, juhul, kui Teil on keskmised (õlani) juuksed, segage 50 ml värvi + 75 ml peroksiidi.
 
Sega värv ühtlaseks. Juuksevärv ei tohi jääda tükiliseks.
 
 
VÄRVI PEALEKANDMINE
Värvmisprotsess on lihtne nagu 1-2-3. Vaata alljärgnevat videot ja veendu ise! 
 
  1. 04:10 min blondeerimispulbri kasutamise juhend
  2. 06:05 min esmane juuste toon toonis värvimine, toon nr 5.32
  3. 07:42 min väljakasvu ja juusteotste värvimine, toon nr 6.56
  4. 09:46 min juuste toneerimine püsivärviga, toon nr 10.21

 
 
ESMANE JUUSTE TAISVÄRVIMINE JA JUBA VÄRVITUD JUUSTE VÄRVIMINE
 
Esmane juuste heledamaks värvimine.
 
Värv kantakse kuivadele pesemata juustele (on soovitav juuksed enne värvise alustamist läbi kammida). Juuksevärv kantakse pintsliga ühtlaselt kogu juustepikkusele ja otstele, vältides värvi sattumist juuste juurtele (jätta vabaks 1-2 cm juure osa). Hoia 10-20 min.
 
Peale 10-20 minuti möödumist, kanda värv ka juuste juurtele ja hoida veel 35-55 min, sõltuvalt valitud vesinikust.
 
Mõjuaaeg:
 
Peale mõjuaja lõppemist lisage pisut vett, masseerige värv vahule, pöörates erilist tähelepanu peanahale ja juuste piirile, vältimaks värvi jäämist nahale. Loputage kuni loputusvesi jääb puhtaks.
 
Kasutades Alfaparf Yellow Post Color  šampooni, peske juuksed ja peanahk šampooniga. Kandke juustesse Alfaparf Yellow Post Color mask, õrnalt masseerige juustesse. Laske mõjuda 10-30 minutit ja loputage sooja veega maha. Värvi protseduur on sellega lõppenud.
 
 
 
 
 
ESMANE JUUSTE TUMEDAMAKS VÕI TOON TOONIS VÄRVIMINE
Juhul, kui soovite juuste tumedamaks või toon toonis värvida, siis segage valitud tooni 3% vesinikperoksiidiga suhtes 1:1.5 ning kandke pintsliga ühtlaselt kogu juustepikkusele juurtest otsteni. Hoidke 30 minutiks. Peske šampooniga ja kandke juustesse mask.
 
NB! tumedaid toone kasutades ärge unustage kanda veidi kreemi juustepiirile ja kõrvadele. Kui Teil pole spetsiaalset kreemi, siis saab kasutada tavalist rasvast kätekreemi või vasiliini. Mitte mingil juhul ärge kandke kreem juustele, sest see takistab värvi.
 
 
 
 
JUUSTE VÄLJAKASVU VÄRVIMINE
 
Juuste väljakasvu värvimist on vaja teostada siis, kui olete juukseid värvinud vähemalt kaks nädalat tagasi ja on tekkinud rant varem värvitud juuste ja oma juukse loomuliku värvi vahel. Kõige kaunima tulemuse saab siis, kui väljakasvu osa pikkus on maksimaalselt 2 cm.
 
Väljakasvu värvimisel kantakse värv ainult juuste juurtele ning kontrollitakse üle juuksekasvupiir, et kõik juuksed saaksid korralikult värviga kaetud. Hoida 25-55 min, sõltuvalt valitud vesinikust. 
 
Mõjuaaeg:
 
Peale mõjuaja lõppemist lisage pisut vett, masseerige värv vahule, pöörates erilist tähelepanu peanahale ja juuste piirile, vältimaks värvi jäämist nahale. Loputage kuni loputusvesi jääb puhtaks.
 
Kasutades Alfaparf Yellow Post Color  šampooni, peske juuksed ja peanahk šampooniga. Kandke juustesse Alfaparf Yellow Post Color mask, õrnalt masseerige juustesse. Laske mõjuda 10-30 minutit ja loputage sooja veega maha.
 
Kuivatage juuksed ja kontrollige juuksevärvimise lõpptulemust. Värvi tooni kontrollimine: kindlasti on vaja kontrollida, kas on juuksed saanud ühte tooni - varem värvitu ja väljakasvanud osade vahel. 
 
 
 
 
HALLIDE JUUSTE VÄRVIMINE (VÄLJAKASVU VÕI TÄISVÄRVIMINE)
 
100% hallide juuste katmiseks on vajalik segada naturaalrea värvitooni soovitud värvitooniga. Hallide juuste katmine vajab eriretsepti, mis sõltub hallide juuste %. Tuleb siis määrata halli protsent juustes (40%, 50%, 60%) ning vastavalt sellele segada kokku naturaalne ja moetoon. Mida rohkem halli, seda enam tuleb panna naturaalset tooni. 
 
Tavaliselt segatakse naturaalreavärvi moetooniga suhtes:
 
 
NÄIDE: klient soovib 6.32 juukseid värvida. Hallide juuste % on vähem, kui 40%. Sega 6.0 ja 6.32 suhtes 1:2 ning lisa vesinikperoksiidi.
Kui juuste pikkus on keskmine (õlani), siis sega: 20 ml (6.0) + 40 ml (6.32) + 90 ml vesinikku.
 
Väljakasvu värvimisel kantakse värv ainult juuste juurtele ning kontrollitakse üle juuksekasvupiir, et kõik juuksed saaksid korralikult värviga kaetud. Hoida 35-45 min.
 
Täisvärvimise korral kandke segu ka ülejäänud juustepikkusele.
 
NB! Hallide juuste 100% katmiseks tavaliselt kasutatakse 6% vesinikku (juhul, hui halli juustes on rohkem kui 40%). 3% vesinikuga saab värvida sel juhul, kui halli % juustes on vähem kui 40% ning juuksed ei ole paksud ega jäigad.
 
Halliseguste juuste puhul alustage värvimist alati kõige hallimatest kohtadest.
 
Mõjuaaeg:
 
Peale mõjuaja lõppemist lisage pisut vett, masseerige värv vahule, pöörates erilist tähelepanu peanahale ja juuste piirile, vältimaks värvi jäämist nahale. Loputage kuni loputusvesi jääb puhtaks.
 
Kasutades Alfaparf Yellow Post Color  šampooni, peske juuksed ja peanahk šampooniga. Kandke juustesse Alfaparf Yellow Post Color mask, õrnalt masseerige juustesse. Laske mõjuda 10-30 minutit ja loputage sooja veega maha.
 
 
 
 
 
VALE TOONI NEUTRALISEERIMINE
 
Kui juuksevärv on vale tooni, neutraliseeritakse see vastandvärviga. Kollaseid pigmente neutraliseerivad violetsed, oranzhe sinised ja punaseid rohekad pigmendid.
 
Tabel 1. Neutraliseerimine Alfaparf Yellow Color püsivärvidega:
 
NÄIDE. Kliendi juuksetoon on tumeblond vase alatooniga (6.04). Tema soov: külm šokolaad.
Sega: (1 osa 5.1 + 1 osa 8.21) + 1.5 osa 3% vesinikku
 
Hallide juuste katmiseks lisa ka naturaalrea värvi (5.0 või 6.0).
 
 
 
 
LIIGA TUME VÄRV
 
Kui värv on liiga tume, pleegitatakse juuksed soovitud heledusastmeni ja vajadusel lisatakse uus varjund vastandpigmendi abil. Vaata tabelit nr 1 "Neutraliseerimine Alfaparf Yellow Color püsivärvidega".
 
Püsivärvid helendavad esiteks naturaalset pigmenti. Juhul, kui Sinu juuksed on värvitud tumedam kui 7.0-8.0, siis värvitud juuste helendamine pole värviga võimalik. Kasuta blondeerimispulbrit, selleks et juukseid ette valmistada järgnevateks heledamate toonidega värvimiseks juuksevärviga.
 
Tabel 2. Juuste helendamine Alfaparf Yellow Color salongivärvidega
 
NÄIDE: kliendil on naturaalne juuksetoon nr 7.0, tema soov 10.0.  Joonist on nähtav, et naturaalne 7.0 sisaldab heleoranz pigmente. Neutraliseerimiseks on vajalik violett-sinise alatooniga värv. Värvisegu on siis järgmine: 10.21 + 9% või (¼ osa 8.1 + ¼ osa 000 + ½ osa 10.21) + 1.5 osa 9%
 
 
 
LIIGA HELE VÄRV
 
Kui värv on liiga hele, värvitakse juuksed soovitud astmeni tumedamaks. Paljudele tundub, et blondeeritud juuksed on väga kerge tumedaks värvida, kuid tulemuseks on tihti halli või rohelise alatooniga värvitoonid.
 
Tabel 3. Juukseid tumedamaks värvimine
 
 
NÄIDE. Kliendi juuksetoon on 10.0, tema soov: 4.0. Tabelist on nähtav, et lõpptulemus võib rohelise alatooniga olla. Neutraliseeriv vastandpigment on punane.
Segame: (¾ osa  4.0+ ¼ osa 4.66) + 1.5 osa 3%. Tulemus: naturaalne keskmine pruun.
 
TÄHTIS! Kui kliendil on õhukesed juuksed, värvi juuksed 1 astet heledamaks, kui paksud, siis 1 astet tumedamaks.
 
Mis värvid üldse ei sobi, kui klient soovib tumedamaks juukseid värvida?
Kui Sina ei soovi, et tagajärjeks oleks roheline juuksevärv, siis ära värvi järgmiste värvidega: 5.1-8.1 (tuhk), 7.13, 9.13, 7.31-9.31 (beežikad), 5.0-9.0 (naturaalne), 4.45, 6.45, 7.45 (pruunid), 7.4 (vask).
 
Kui soovid, et tulemuseks oleks soe toon, siis sobivad hästi 5.53 ja 6.53 toonid (šokolaad), mis on vajalik segada kas punase värviga (4.66, 5.66, 7.66, 8.66) või mikstooniga 6000.
NÄIDE. Värvitud juuksetoon on 10.0. Klient soovib šokolaadne tume blond juuksevärvi. Sega:
  1. (1 osa 6.0 + 1 osa 6.53 + 3-4 cm 6000) + 1.5 osa 3% vesinikku
  2. või: (½ osa 6.0 + ¼ osa 6.53 + ¼ osa 6.32 + 3-4 cm 6000) + 1.5 osa 3% vesinikku

Veel variandid:

  1. 2/3 osa 7.31 + 1/3 osa 7.53 (tulemus: joonis 1), 3% vesinik
  2. 6.32 + 7.53 suhtes 1:1 + ¼ osa 7.13 (joonis 2), 3% vesinik

 
Hallide juuste katmiseks lisa ka naturaalrea värvi.
 
NB! Arvesta ka sellega, et blond ei võta väga edukalt esimestel kordadel värvi külge. 2-3 korda tuleb juukseid värvida 2-3 nädala tagant.
 
 
 
JUUKSETOONI MUUTMINE
 
Juuksetooni muutmine on lihtne, kui see läheb naturaalsest toonist violett toonini:
 
 
Toonide muutus on nähtav joonist. Kui kliendil on kuldne värv, siis punaseks värvimine on kerge. Aga juhul, kui kliendil on vasksed juuksed ja ta soovib kuldse, pärli, tuhka või naturaalset tooni saada, siis mõnedel juhtudel on vajalik värvipesu teha ja siis juukseid toneerida.
 
NÄIDE 1. Kliendi juuksetoon on 7.45, tema soovib 7.66. Värvisegu: 7.66 + 1.5 osa 3%
Erepunase tooni saamiseks: (7.66 + 4 cm 6000) + 1.5 osa 6%
 
NÄIDE 2. Kliendi juuksetoon on 7.3, tema soovib 9.1.
  1. Värvipesu (2 astet heledamaks), selleks et juukseid ette valmistada järgnevateks heledamate toonidega värvimiseks
  2. Värvisegu: 1 osa 8.21 + 1.5 osa 3% vesinikperoksiidi (miks 8.21? Vaata tabelit nr 1).
Juhul, kui klient ei soovi juukseid blondeerida või Sa ise näed, et juukseid on võimalik värvidega heleneda, siis värvi järgmise värviseguga: (¼ osa 8.1 + ¼ osa 000 + ½ osa 9.21) + 1.5 osa 9% (miks 8.1 ja 9.21? Vaata tabelit nr 2).
 

COLOR BOOK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

→ Tagasi artiklide nimekirja