1. Kuivad ja kahjustatud juuksed
 2. Rasvane juukserüüp
 3. Segane juuksetüüp
 4. Normaalne juuksetüüp
 5. Esteetiline revolutsioon ilusalongides: vuntside lokitangidest kaasaegse solaariumini
 6. Mida võiks oma mehele kinkida?
 7. Fotoreportaaž püsivärvidest: apelsinipäev ilusalongis
 8. Peske juuksed.. juuksepalsamiga!

Kuivad ja/või kahjustatud juuksed. Sellised juuksed on karedad, tuhmid, takerduvad, neid on raske kammida (eriti kui nad on märjad). Kuivad juuksed on tavaliselt ebaühtlase struktuuriga: paksud juuksejuured ja haprad juukseotsad (sageli hargnenud).

Selle põhjuseks võib olla liiga sagedane elektriliste ilutarvikute kasutamine või värvimine (eriti juhul, kui armastate erinevate värvitoonidega eksperimenteerida). Juukse niiskussisalduse tasakaalu mõjutavad negatiivselt ka välised stressifaktorid ja solaarium.

Kuidas juukseid hooldada? Kasutada tuleb sügavniisutavaid shampoone ja palsameid, teha 1-3 kord nädalas maske. Soovitav on kasutada pähejäetavaid palsameid, sest need annavad juustele rohkem niiskust. Ei tohi unustada ka juukseotsi. Nende hooldamiseks kasutage seerumeid. Kui te soovite hargnenud juukseotstest vabaneda, siis peate nad kõigepealt ära lõikata. Kahjuks ei ole võimalik hapraid juukseotsi terveks ravida. Seetõttu hoolitsege nende eest kogu aeg pärast juuksuri külastamist.

Püüdke mitte tarvitada elektrilisi ilutarvikuid. Kui te ilma selleta hakkama ei saa, siis kasutage kuumakaitse.

Mida Yellow (ALFAPARF) soovitab? Kuivadele juustele on mõeldud Yellow Hydrate sari. Shampoon puhastab ja toidab, pähejäetav palsam niisutab, ennetab haprust ja kuivust. Yellow Hydrate sarjas on kaks maski. Yellow Hydrate Mask on mõeldud kuivadele juustele, Yellow Hydrate Intensive Mask on sügavniisutav mask elututele ja väga kuivadele juustele. Lisaks sellele on Yellow Hydrate Deep Weekly Treatment, mis toidab juukseid juurtest otsteni, taastab vee tasakaalu ja annab juustele pehmuse, elastsuse ja sileduse.

Kui juuksed on väga kahjustatud ja elutud, siis kasutage intensiivseks raviks sarja Yellow Repair. Kõik juuksehooldusvahendid on rikastatud väärtuslike komponentidega, mis ravivad ja taastavad hapraid juukseid. Tulemuse saavutamiseks kasutage kogu sarja.

Kui soovite oma juustele rohkem sära anda, siis kasutage mõnda sarja Yellow Shine juuksevahendeid, kombineerides neid sarjadega Hydrate või Repair. Näiteks võite lisaks soetada Yellow Shine Intensive Treatment, Shine Daily Serum (seerum, mis annab läike ja niisutab sügavalt juukseotsi) ja Shine Spray Finish, mis annab läikesära. Puhastamiseks ja toitmiseks kasutage sarja Repair või Hydrate hooldusvahendeid.
Et oma juukseid kaitsta elektriliste ilutarvikute mõju eest, kasutage kuumakaitset Yellow Style Sleek Cream sirgetele juustele ja Yellow Style Hairdress lokkis juustele.

Tagasi artiklide nimekirja

 

Rasvane juuksetüüp. Need juuksed näevad välja liiga liibuvad ja rasvased, vajavad sagedast pesemist, sest kaotavad väga kiiresti kohevuse ja hakkavad ebameeldivalt välja nägema. Selliseid juukseid on raske soengusse seada.

Selle põhjuseks võib olla liiga sagedane kammimine või pidev kätega juuste silumine, liigne higistamine või rasvarikas toit, söömine. Juuksed võivad rasvased olla ka kliima vahetumise, stressi või hormonaalse tasakaalu rikkumise tõttu.

Kuidas hooldada? Tuleb kasutada pehmelt puhastavaid shampoone, pesta juukseid jaheda veega (sest kuum vesi stimuleerib rasunäärmete tööd. See puudutab ka elektriliste ilutarvikute kasutamist, millest rasunäärmed aktiivselt töötama hakkavad).

Väga tähtis on ka kamm. See peab olema naturaalsetest materjalidest tehtud, mitte terava piidega, et mitte peanahka kriipida. Kamme ja harju on vajalik tihti ja hoolikalt pesta, sest vastasel korral hakkate puhastele juustele naharasvu kandma.

Kui teil on rasvane juuksetüüp, siis peate tähelepanu pöörama oma toidule, sest meie juuksed reageerivad sellele, mida me sööme. Püüdke rasva hulka toidus vähendada, keelduge praetud, jahu- ja magustoitudest. Nende asemel sööge juur- ja puuvilju ning jooge rohkem vett.

Mida Yellow (ALFAPARF) soovitab? Selleks, et juuste liigse rasusega toime tulla, proovige kasutada sarja Yellow Shine. Kõik juuksevahendid on rikastatud Aloe Veraga, mis normaliseerib rasunäärmete töö. Shampoon Yellow Shine Daily Shampoo puhastab pehmelt ja delikaatselt, juuksed jäävad kauaks puhtaks, pähejäetav palsam Shine Leave In Conditioner, läiget andev mask Shine Nourishing Mask ja Shine Intensive Treatment ei tee juuksed rasuseks. Shine Daily seerumit ja Spray Finish, mis annavad läikesära, kandke peale väikestes kogustes.

Et oma juukseid kaitsta elektriliste ilutarvikute mõju eest, kasutage kuumakaitset Yellow Style Sleek Cream sirgetele juustele ja Yellow Style Hairdress lokkis juustele.

Tagasi artiklide nimekirja

 

Segatud juuksetüüp. Rasvased juuksejuured ja haprad juukseotsad (tihti hargnenud).
Põhjuseks võib olla liiga sagedane värvimine ja elektriliste ilutarvikute kasutamine, päike, solaarium, stress.

Kuidas juukseid hooldada? Kasutage pehmeid puhastavaid shampoone. Kõige paremini sobivad shampoonid, mis on mõeldud rasvasele juuksetüübile. Kandke shampooni juuksejuurtele ja masseerige peanahka ringjate liigutustega, rikkalik voolav vaht teeb ülejäänud juuksed puhtaks. Palsameid ja maske ärge kandke juuksejuurtele, see võib olukorda süvendada.

Hooldage hoolikalt juukseotsi. Hargnenud ja haprad juukseotsad tuleb ära lõigata ja hiljem iga päev nende eest hoolitseda. Kasutage selleks seerumeid, pähejäetavaid palsameid, tehke sügavniisutavaid maske.
Püüdke elektrilisi ilutarvikuid kasutada võimalikult harva. Kui te teisiti ei saa, siis kandke juustele kuumakaitset.

Mida Yellow (ALFAPARF) soovitab? Valige endale sobiva juuksehoolduse komplekt erinevate sarjade hulgast. Shampooniks kõige paremini sobivad Shine Daily Shampoo või Repair Revitalizing Shampoo. Lähtudes juukseotste kahjustumise tasemest valige palsam, mask ja intensiivne hooldus ampullides. Kuivadele juustele sobib sari Yellow Hydrate, kurnatud ja elutud juustele Yellow Repair.

Sari Yellow Shine sobib kõikidele juuksetüüpidele. See tähendab, et kui te soovite oma juustele rohkem läiget anda, kasutage ka mõnda vahendit sellest sarjast.

Et oma juukseid kaitsta elektriliste ilutarvikute mõju eest, kasutage kuumakaitset Yellow Style Sleek Cream sirgetele juustele ja Yellow Style Hairdress lokkis juustele.

Tagasi artiklide nimekirja

 

Normaalne juuksetüüp.

Sellised juuksed näevad alati suurepärased välja, jäävad kaua puhtaks, neid on kerge kammida. 

Kuidas juukseid hooldada? Kui te olete see õnneseen, kellel on selline juuksetüüp, siis valige shampoonid, mis annavad juustele sära, läike ja elastsuse. Maske ja palsameid on ka võimalik juustejuurtele kanda, kuid muidugi, väikestes kogudes võrreldes ülejäänud juustega. Profülaktikaks kasutage ka seerumeid juukseotstele, mis kaitsevad juukseid ja hoiavad nende niiskustasakaalu.

Elektriliste ilutarvikute kasutades ärge unustage kuumakaitset.

Mida Yellow (ALFAPARF) soovitab? Normaalsele juuksetüübile sobib sari Yellow Shine, mis annab juustele elastsuse, siidise pehmuse ja läikesära.

Et oma juukseid kaitsta elektriliste ilutarvikute mõju eest, kasutage kuumakaitset Yellow Style Sleek Cream sirgetele juustele ja Yellow Style Hairdress lokkis juustele.

Tagasi artiklide nimekirja

 

Peeglite sära, meeldivad lõhnad, aromaatne tee või kohv armsas tassis.. kas on midagi ilusalongides aastate jooksul muutunud..?

Kahjuks ei saa me kirjutada, mis õhkkond oli esimeses ilusalongis maailmas.. kuid leidsime paar huvitavaid asju, mis olid ilusalongides kasutusel. Näiteks, 1920 a. värvikaart, XVII-XIX saj. lokitangid ja esimesed solaariumid (leidsime ka hetke kõige kallima aparaadi).

P.S. Pildile klikkides on võimalik seda suurendada.

Föönid.

Esimesed föönid hakati kasutama XIX sajandi lõpul. Need olid tõesti jõmakad. Olen kindel, et see pole Su unistuse föön:

1920 aastast oli võimalik fööni koduseks kasutamiseks osta. See nägi välja nagu tavaline kaasaegne föön. 1951 aastast hakati kasutama nn "Bonnet" fööne:

Ilusalongides kasutatai spetsiaalseid fööne (tänapäeval need asendati kliimatsoonidega):

Lokitangid ja juuksesirgendajad.

Räägitakse, et juuste lokkimine võttis umbes 6-8 tundi! Fotodel on XVII-XIX saj. krepi- ja lokitangid:

XIX ja XX sajandi algusel „tourmaline kattega“ plaadidest pole mitte keegi kuulnud :) Mõned ilutarvikud:

Juukseid peamiselt lokkiti, aga olid ka tarvikud sirgendamiseks. XX sajandi teine pool, elektriline kamm-juuksesirgendaja:

Ei soovi ette kujutada, kuidas see juustele mõjus! Võibolla selle tarvikuga oleks võimalik sama effekti saavutada:

Vuntside lokitangid.

Meestel on oma saladused.. Aga kas tead, et naad kasutasid miniatuurseid lokitange, mis olid vuntsideks ja habemeks mõeldud? XIX sajandi džentelmeni komplekt:

Värvid ja värvikaardid.

Oohoo, värvid on meie lemmikteema :) Kuna palju töötame ilusalongidega, siis võime sellest vesteldes terve päeva veeta.

Vaaraodeaegses Egiptuses hallide juuste värvimiseks kasutasid naised järgmist segu: taimeõli + mustade vasikate veri.

Euroopas kasutati molluske ja kuivatuid putukaid punakate ja mahogoni toonide saamiseks. Kaane äädikas leotades oli aga võimalik sügavaid mustaid toone saada.

Õnneks, tänapäeval on värvimisprotsess lihtsem ja meeldivam!

Umb. 100 aastane hennavärvikaart:

1950-60 aastate ja tänapäeva värvikaardid:

Juuksekammid ja harjad.

Tavaliselt kasutasid kaunitarid puust või elevandiluust kamme:

Olid ka väga imelikud harjad. Fotol on hari „paremaks uneks“:

Järgmisel fotol on kaasaegne infrapunase kiirgusega hari, mis on hetkel üks kallimadest harjadest maailmas. See maksab umbes 340 EUR (5300 EEK):

Solaarium.

1920-30 aastatel kasutati solaariumilampe ainult meditsiiniasutustes. Tol aegadel peati neid panatseaks. Esimesed solaariumilambid:

Ainult 1980 aastast on võimalik päevitada ka selleks, et jumestust saada. Kahjuks me ei leidnud esimest solaariumi aparaati (mida leiutas Friedrich Wolff), kuid näitame solaariumit, mis on umbes 20 aastat vana. Solaarium, 1988-90:

Hetkel kõige kallimad solaariumid on Velocity HP1000 ja Ergoline Prestige 1100. Hind on umb. 23 000 EUR/tk (400 000 EEK):

Tagasi artiklide nimekirja

 


Mida võiks oma mehele kinkida?

Mida oma mehele valentiini- või sünnipäevaks kinkida? Või kuidas elustada jahtunud tundeid?

Loomulikult, Sina tead oma meest ja teie suhteid paremini. Meie aga soovime Sind natuke inspireerida ;)

Esiteks tavalistest kingitustest:

 1. Kino-, kontserdi- ja teatripiletid (või näiteks Piletilevi kinkekaart)
 2. Kinkekaardid ja voucherid
 3. Tema portree või sõbralik šarž
 4. Kosmeetika (parfüüm, hea raseerimisjärgne kreem, kreem näole/kätele, kooriv pesukreem jne)
 5. Rõivad või aksessuaarid (sallid, kindad, rihmad)
 6. Puzzle teie fotoga
 7. Seinakalender teie fotodega (kuupäevadele võid ka lisada oma märkmeid)

Artikli teine osa on romatilisem :) Ligikaudne eelarve kingitusteks on 2-30 EUR.

1) Vaucherid ja kupoonid. Tee neid ise! Nende peal võid näiteks kirjutada: klassikaline massaaž, kõige magusaim suudlus, hommikusöök voodi, romantiline õhtusöök, kiir lepitus pärast tuli jne. Selleks on Sulle ainult värviline kartong ja pastakas vajalikud on.

Hind: al. 2 EUR

2) Kui Su ainukene on maiasmokk, siis valmista talle komme ise (nt trühvleid) või osta neid poest. Paki ilusasti ja kirjuta karbi peal, et Su mees on kõige magusaim. Võid ka talle kommikimpu ise teha või tellida.

Hind: al. 5 EUR

3) Osta sellist fotoalbumit, et sees oleks min. 20 tugevat kartong lehte. Kleebi teie fotosid, kino- ja kontserdipileteid, ilusaid pilte jne. Võid ka midagi ise joonistada ja kirjutada teie armastuse lugu. Rõõmsate ja meeldivate mälestuste tulv on garanteeritud!

Hind: al. 12 EUR

4) Kas Su mees räägib unes? Kui jah, siis loodame, et Sa mäletad tema aforisme. Kui Su mehel on humorimeel olemas, siis võid tema unemõtteterased padjapüürile trükkida. Juhul, kui Sina ise unes räägid tema aga vaikib nagu partisan, siis trükki „head ööd“ soove.

Hind: al. 17 EUR

5) Pane ümbrikusse mitte ainult postkaarti, vaid ka kiirloteriipileteid. Ümbriku peal võid kirjutada, et Sinu mees on kindlasti jackpot!

Hind: al. 1 EUR

6) Tee „Kõige parima mehe“ medalli (nt FIMOst) või telli graveerimist karikal/medali peal.

Hind: al. 3 EUR

7) Saata oma mehele postkaarti (tavapostiga!). Kirjuta, et Sina kutsud teda näiteks Itaaliasse. Valmista romantiline õhtusöök Itaalia stiilis (pastad, pizzad, kerged salatid, tiramisu, hea vein, Itaalia muusika, ilus kleit ja jumestus on teretulnud :). Õpi Itaalia keeles paar sõnu ära ja õpeta teda ka :)

Hind: al. 20 EUR

Ning ära unusta kingitust ilusasti pakkida!

Tagasi artiklide nimekirja

 

Fotoreportaaž püsivärvidest: apelsinipäev ilusalongis.

Esimesel projektil oli meil kaks modelli: Anna ja Oksana, kellega me kohtusime Elis Ilusalongis.

Oksana.

Oksana (juuksevärv on juba pealt pestud, ning pole ühetooniline):

Juuksur Elenika valmistab värvisegu:

Oksana soovis ainult juuksevärvi värskendada.

Värvisegu on ära pestud, Alina teeb kerge meigi ja.. Oksana silmad ja juuksed hakkasid uuesti särama:

Anna.

Teine modell on Anna:

Anna otsustas oma juukseid apelsini-oranžiks värvida (mille üle meie väga rõõmustasime :)! Enne värvimist Elenika kammib juuksed hoolikalt läbi:

Elenika värvib juuksed, meie istume, ootame tulemust:

Alina teeb meigi ja Jaan saab võimaluse pilte teha:

Juuksed on ülipehmed, siledad ja läikivad:

Modellid on tulemustest vaimustuses!

Hetkel pole võimalik Elis Ilusalongis Yellow Alfaparfi värvidega juukseid värvida.

Eritänud: Jaan Sälik (fotod)

Alina Butina (make-up)

Juuksur kasutas Yellow (ALFAPARF) kosmeetikat.

→ Tagasi artiklide nimekirja

 

Peske juukseid.. juuksepalsamiga.

Kui naudid katsetamist siis on järgnev artikkel just sinu jaoks! 

Co-washingu (conditioner washing ehk palsamiga pesemine) kohta võib internetist lugeda lausa sadu artikleid ning soovitusi. Antud meetodi põhimõte on lihtne – loobu täielikult või osaliselt shampoonist ning kasuta juuste pesemisel vaid palsamit. Trihholoogid ning juuksurid co-washingu kohta ei oska midagi peale selle kui, et antud meetodi harrastamine muudab juuksed taas taltsaks, pehmeks ja läikivaks, öelda.
 
Milleks?
Algselt võtsid co-washingu kasutusele mustanahalised naised, kel looduse poolt antud paksud, kuid paraku meeletult kuivad, lokid. Usutakse, et shampoon ei aita eemaldada juustest mitte ainult mustust, vaid ka juukse loomulikku niiskust. Palsam, aga, on võimeline sama hästi eemaldama mustust ilma, et ta häiriks juustes sisalduvat niiskust. Kokkuvõtlikult võibki öelda, et co-washing sobib kõikidele juuksetüüpidele.
 
Kuidas juukseid pesta?
1. Kammi juuksed hoolikalt läbi
2. Tee juuksed vee abil korralikult märjaks 
3. Vala enda lemmikut palsamit natuke peopessa ning alusta peanaha õrna masseerimisega. Liigu aeglaselt juukseotsade suunas kuni terve pea ja  juuksed on palsamiga hellitatud
4. Naudi peamassaaži vähemalt 5-7 minutit. Mida kauem, seda parem. Massaaž aitab stimuleerida vereringet ning see omakorda soodustab juuksekasvu
5. Pese pea rohke leige veega kuni tunned, et palsam on su juustest täielikult kadunud
6. Vajadusel kasuta ka juuksemaski 
 
Tähelepanu! Palsam ei tohiks sisaldada silikooni või olla tehtud silikooni baasil. Kui oled eelnevalt enda juustel kasutanud erinevaid stiliseerimis- ja/või viimistlusvahendeid (juuksegeel, -lakk, -vaht), ei pruugi balsam juukseid täielikult puhastada.
 
Soovitus 1: juuste pesemiseks kõlbab ka odavama klassi palsam, kuid juuksemask peaks olema kvaliteetne. 
 
Soovitus 2: juukseid ei ole tarvis alati pesta co-washing meetodiga. Näiteks pese 2 korda šampooniga ja 1 kord palsamiga.
 
Proovi järgi! Ehk muutuvad ka sinu juuksed kergesti kammitavaks, siidisteks ning säravaks.
 

Tagasi artiklide nimekirja